STRÁNKY KNIŽNÍ SÉRIE MEČ A...

STRÁNKY KNIŽNÍ SÉRIE MEČ A...
Informace o knížkách

čtvrtek 10. ledna 2013

29 000


      Přesně tolik gumových kachniček uplavalo během bouře z kontejneru lodi, na které byly přepravovány z Hong Kongu do Spojených států. Bouře, která rozpohybovala loď i kontejner, se zklidnila, ovšem kachničky už byly dávno v nedohlednu. A zahájily svoji pouť světovými moři, zálivy a oceány.
      Místo do dětských vaniček a van si to zamířily k Aljašce, u Antarktidy je pak čekalo nemilé překvapení v podobě ledu – na poměrně dlouhou dobu žluté plavkyně zamrzly. Když ledové sevření povolilo, vydaly se na další plavbu.

Zdroj fotografie: mnn.com

      To už si jejich cestování všimli vědci a začali kachničky využívat k pozorování mořských proudů, jejich změn a anomálií. Samozřejmě některé cestovatelky se dávno potopily, jiné byly např. v roce 2001 spatřeny v oblasti, kde ztroskotal Titanik, o šest let později se blížily k Velké Británii a podle všeho se jich ještě dobré dva tisíce opětovně cachtají kdesi u Aljašky a podle očitých svědků jsou ve velmi dobré formě.
      Bouře na širém moři a lodní katastrofy obvykle vyvolávají tísnivé a všeobecně neveselé pocity. Dobrodružství gumových kachniček je jednou z mála podobných událostí, které vyvolají úsměv… a toho není nikdy dost.

Zdroj fotografie: hrackarna.cz

4 komentáře:

 1. Trvanlivé to kachničky a statečné :-)

  OdpovědětVymazat
 2. A prokázaly kladný vztah k vědě, tolik let pomáhat s výzkumem mořských proudů :-)
  J.

  OdpovědětVymazat
 3. Krásný důkaz, že naše planeta ještě funguje. Nebýt těch proudů, vymře život. Jinak plasty na hladině moří milovníky zvířeny přivádí ke vzteku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Plasty na hladinách moří také nemám ráda, ale představa hejna pohupujících se žlutých kachniček má výjimečně něco do sebe :-)

   Vymazat