STRÁNKY KNIŽNÍ SÉRIE MEČ A...

STRÁNKY KNIŽNÍ SÉRIE MEČ A...
Informace o knížkách

středa 15. května 2013

MÓDA NA ZÁMKU


            V poměrně krátké době se znovu vracím k módě. Díky paní Haně Vignerové, která prostřednictvím společnosti Fashion story pořádá nejrůznější módní přehlídky, jsem měla možnost podívat se na Sychrov, kde v neděli 12. května proběhla přehlídka autorské tvorby návrhářky Olgy Vinogradové, objevily se zde novinky z nabídky butiku Jarsini, ale – alespoň pro mě především – první část přehlídky byla věnována módě historické.
            V čase se couvalo, od padesátých let minulého století, kdy se na molo „podívaly“ originální modely z časů našich babiček a prababiček, jsme se postupně dostali až do století sedmnáctého, kdy místo originálů zaujaly repliky. Repliky proto, že přehlídka potřebuje udržet určitý rytmus, do kterého příliš nezapadá převlékání nespočetných spodniček, železné obruče, která vyztužovaly původní krinolíny, ani samy původní, často nepoddajné a těžké, látky.
            Velmi mě zaujalo i samo předvádění. Právě v historické části nepředváděly modelky, ale přehlídku „chodili“ studenti a studentky. Krásná příležitost, jak dokázat, že móda neztrácí nic na své zajímavosti a přitažlivosti ani tehdy, kdy ji nepředvádějí ženy s dokonalými mírami. Připočteme-li k tomu, že studenti přehlídku vlastně odehráli a ta tak byla sledem jednotlivých mikropříběhů, byl výsledek velmi zajímavý, rozpohybovaný a živý.
            Celkové atmosféře samozřejmě hodně pomáhalo i prostředí zámecké galerie, která je pro předvádění historické módy více než odpovídající kulisou. A prohlídka samotného Sychrova je rozhodně zajímavá pro dospělé i pro děti. Kdyby někdo o návštěvě uvažoval, zkuste to třeba 9. června, kdy se bude v zámeckém parku konat přehlídka pohádková, tedy opět historická móda v historickém prostředí.
Zdroj fotografií: autorka blogu

Žádné komentáře:

Okomentovat