STRÁNKY KNIŽNÍ SÉRIE MEČ A...

STRÁNKY KNIŽNÍ SÉRIE MEČ A...
Informace o knížkách

pondělí 20. května 2013

POHÁDKOVÝ PARK

            O zámku Sychrov jsem se zmiňovala nedávno v souvislosti s historickou módní přehlídkou. Dnes se k němu vracím ještě jednou. Zvažovala jsem, že tuto informaci dám do Kudy kam za kulturou, ale protože tuto rubriku obvykle zařazuji o víkendu, usoudila jsem, že pro většinu lidí by to už byl tip pozdní.
            O víkendu 25.5.-2.5.2013 se na Sychrově bude konat akce zvaná Pohádkový park. Ano, květen se chýlí ke konci, blíží se Mezinárodní den dětí, a tak podobných akcí bude určitě přibývat. Prostředí sychrovského zámeckého parku je ale skutečně nebývale krásné a přímo láká osídlit je nejrůznějšími pohádkovými bytostmi od ježibaby přes vodníka až po pana krále.
            Pohádkový park letos nemá svoji premiéru, ale pro velký úspěch se již opakuje. A k úspěchu určitě napomohla i Velká čokoládová bitva. Protože kdo by si někdy nechtěl prožít to, co obvykle vídá jen v televizních a filmových pohádkách.
            Pokud se na Sychrov vydáte, neměli byste si nechat ujít ani prohlídku zámku, jehož historie sahá až do patnáctého století, kdy zde stála malá tvrz. Později je zámek spojován mimo jiné se jmény Valdštejnů, ale především francouzského šlechtického rodu Rohanů. Ano, toho samého rodu, o kterém je zmínka ve známé skladbě Richarda Müllera :D nebo ve skvělé, i když poněkud nervy drásající, televizní inscenaci „Jako kníže Rohan“ s Vladimírem Menšíkem v hlavní roli.
            Kdo se na zámek vydá později, může v hlavní sezóně navštívit i druhé patro, kde právě probíhá rekonstrukce, a podívat se, jak se restauruje starý nábytek, kožené tapety atd. Zajímavé určitě je, že cena vstupenky do druhého patra zámku, jde v plné výši právě na rekonstrukci zámecké budovy a zařízení.

Zdroj fotografie: oficiální stránky zámku, Zámecký park

Žádné komentáře:

Okomentovat