STRÁNKY KNIŽNÍ SÉRIE MEČ A...

STRÁNKY KNIŽNÍ SÉRIE MEČ A...
Informace o knížkách

středa 26. června 2013

FILMPARK BABELSBERG

            Prázdniny se kvapem blíží a s jejich blízkostí se nejen v mých dětech, ale i ve mně probouzí intenzivní pocit, že Praha je nám malá, a tak vyrážíme na cesty. Po Čechách i mimo ně, za kulturou a poznáním i čistě jenom za zábavou. Takový ještě předprázdninový trénink jsme uskutečnili uplynulý víkend. V sobotu Filmpark v Babelsbergu, v neděli Drážďany.
            Loni předprázdninový los padl na Legoland, letos jsme se rozhodli pro Filmpark. Není divu, že zábavní park s filmovou tématikou se nachází právě v Babelsbergu (těsně vedle Postupimi). Filmové studio Babelsberg se v městečku nachází už od roku 1912 a je nejstarším filmovým studiem na světě. První film, který se zde natočil, byl The Dance of the Dead dánského režiséra Urbana Gada. Jedním z nejslavnějších, který spatřil světlo světa právě zde, je určitě Modrý anděl s Marlene Dietrichovou v režii Josefa von Sternberga.
            Od doby svého vzniku studio vystřídalo různé majitele, prošlo různými obdobími – méně či více pamětihodnými – ale natáčí se zde stále, v roce 2009 například Tarantinův film Inglorious Basterds.
            Takže pro park s filmovými motivy je Babelsberg určitě vhodné místo. Kdo je milovníkem hodně adrenalinových atrakcí, na své si tady nepřijde. Kdo si chce vyzkoušet filmové líčení, kostýmy, vidět kaskadérskou show, nakouknout do 3D a 4D kina, navštívit filmovou ponorku nebo vidět takovou filmovou klasiku, jako jsou mrtvoly vstávající z hrobu nebo westernová ulička, ten se pobaví velmi příjemně. Ale pro děti nad 12 let už bude park nejspíš přece jen trochu méně akční.
            Park nabízí čtyři moderované pořady: kaskadéři a tři mušketýři jsou v pohodě, ale pro Animal Quiz je dobré být vybaven alespoň základní němčinou, moderátor je více než výřečný a dítě, které nerozumí se začne nudit, pokud se mu nedostane alespoň trochy překladu. Tady bych se přimlouvala za více zvířecí a méně moderátorské akce :D.
            Celkově jde ale o milou zábavu, pokud tedy člověk neočekává, že právě tady a teď odhalí veškeré taje filmových triků. A jaké byly Drážďany? O těch zase příště… Natočil se tu i film o Marxovi a Engelsovi, takže hned vedle King Konga oba pánové :D

 Ponorka.
Zdroj fotografií: autorka blogu


            

Žádné komentáře:

Okomentovat