STRÁNKY KNIŽNÍ SÉRIE MEČ A...

STRÁNKY KNIŽNÍ SÉRIE MEČ A...
Informace o knížkách

sobota 3. srpna 2013

ITALSKÉ KEMPOVÁNÍ

            Po loňské, poměrně dobrodružné, dovolené v ekvádorské džungli a na ekvádorském pobřeží, jsme usoudili, že děti už jsou skutečně dost velké, než abychom dál potřebovali pohodlí hotelu nebo apartmánu, kam se bez problémů vešly  - ještě do nedávna – golfky, oblíbení plyšáci, bez kterých se necestuje, stohy oblečení, protože co zmrzlina, to jedno odrovnané triko… Rozhodli jsme se tedy pro auto, Itálii a kemp.
            Stan jsme zavrhli, nemilovala jsem stany nikdy a s věkem se to nezlepšilo, můj muž spal ve stanu jednou a opakovat zkušenost nehodlal. Děti na stanu netrvaly, zato kromě moře toužily ještě po kolech a po bazénu. Já zase toužila po kempu, kde si nebudu připadat jako na Václaváku, ale kde uslyším převážně italštinu a po nějaké době zase opráším své komunikační schopnosti. Můj muž si přál jediné. Aby nikde nenastaly zbytečné zádrhele.
            Volba padla Cesenatico, kemp mezi Ravennou a Rimini, který splňoval veškeré požadavky včetně mobilního domku, kam se nás vešlo – sice těsně, ale přece – všech pět. Camping Cesenatico je jedním z nejstarších kempů v Itálii.
            Fotografie, kterou se mi podařilo „vydolovat“ je z roku 1975, ale historie kempu sahá do počátků dvacátého století. Do dob, kdy se turistika začínala stávat masovou záležitostí a k moři se chtěli dostat i ti, kdo u pláže nedisponovali vilkou jako z obrázku J.

Zdroj fotografie: campingcesenatico.com


            Dnes si v kempu můžete nejen pronajmout mobilní domek, místo pro karavan nebo stan, ale velkou část tvoří cosi mezi mobilními domky a chatkami jak z chatové oblasti na Sázavě, výtvory, které se dědí z generace na generaci a Italové z blízkého i dalekého okolí sem jezdí tak, jako Češi na chaty a chalupy. A svá letní sídla si patřičně zdobí – tu dva tucty trpaslíků, onde vánoční světýlka v cypřiši či palmě, támhle zvláštní přístěnek na kola, tuhle plastová roleta přes celou verandu, která ochrání před deštěm, případně ji můžete stáhnout za plného poledního vedra a bez problémů spáchat sebevraždu uvařením…
            Většina obyvatel kempu, ať Italů či návštěvníků z jiných koutů Evropy, žije převážně mimo svá obydlí, ať už na verandách, na pláži nebo u bazénu. Ono upřímně – uvnitř to ani moc nejde, prostor je tam právě tak na přespání, uvaření něčeho rychlého a v mém případě na ukrytí (přesněji řečeno zakopnutí pod postel) dvou kufrů s nadbytečným oblečením, protože jsem na poslední chvíli přece jen zaváhala a vybavila hlavně děti víc, než bylo nezbytně nutné…
            K atrakcím pro přítomného všeho věku bezesporu patří Il trenino, tedy vláček. Dopraví vás k východu na pláž, do sousedního kempu, ba dokonce až do centra nejbližšího městečka na zmrzlinu. Il trenino ovšem také trpí blíže nespecifikovanou chorobou. Jak se projevuje? Náhlým odpadnutím. Nejčastěji v pondělí ráno po té, co o víkendu jezdil až do půlnoci, tedy mimo obvyklé dopolední a podvečerní hodiny. Italové byli připraveni. Ti z vedení kempu s cedulkami, že Il trenino podlehl náhlé chorobě. Návštěvníci zase ke kratší procházce na pláž. A všichni společně vyhlíželi, kdy se někde za nejbližším rohem ozve známé pokašlávání modrého vláčku.

            Čas plynul příjemně mezi pláží, bazénem, objevováním se a mizením Il trenino, zmrzlinou, ježděním na kole a výlety do nejbližších městeček. Ravenna, Rimini, Verona i samotné Cesenatico si ale zaslouží pár vlastních řádek i s fotkami. Protože na kemp jako takový jsem nějak nedokázala vymyslet žádnou stížnost či na něm najít nějakou vadu na kráse, skončím dnes optimisticky tím, že pokud to půjde, ráda se zase někdy vrátím.

Zdroj fotografií: autorka blogu

3 komentáře:

 1. Hurááááá, nový blog. Už jsem trpěla střípkovým absťákem :-).

  To jste si to jistě úžasně užili :-), trochu si tady závidím, ale daleko víc přeju, že dovolená se vyvedla a bude na co vzpomínat.

  OdpovědětVymazat
 2. Jé, to je super typ, to by se mi s dětmi moc líbilo!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Jsem ráda, že jste si dovolenou pěkně užili, pohoda z toho přímo dýchá!
  A na Ravennu i Veronu se těším.

  OdpovědětVymazat