STRÁNKY KNIŽNÍ SÉRIE MEČ A...

STRÁNKY KNIŽNÍ SÉRIE MEČ A...
Informace o knížkách

pátek 30. srpna 2013

ŘÍMANÉ, I MALATESTA A FELLINI

Všechny výše jmenované spojuje jedno – italské město Rimini. Když se řekne Rimini, většině lidí se vybaví pláže, delfinárium, blízké zábavní parky (ne nadarmo se této oblasti přezdívá „Riviera dei Parchi“)… ale Rimini je také neuvěřitelně krásné město s velmi dlouhou historií.
Z dob římských se zachoval starý kamenný most z dob císaře Tiberia, vítězný oblouk z období Augustovy vlády i starý amfiteátr nebo spíš jeho ruiny. I Malatesta („špatné hlavy“, inu nějaké ty psychiatrické diagnózy by byly k nalezení i v tomto šlechtickém rodu) ovládali provincii v období let 1295-1528. Nejznámější byl Sigismondo Pandolfo Malatesta, po kterém v Rimini zůstaly dvě nepřehlédnutelné stavy – pevnost Castel Sismondo a chrám Il Tempio Malatestiano.
Z dob novějších je zajímavé místní divadlo a opera. Ani ne tak původní architekturou, ale tím, že město nikdy nedalo opravit vybombardovaný zadní trakt budovy. Rimini se výrazně účastnilo protifašistického boje a divadlo pro ně zůstává stálou připomínkou věcí minulých a přitom ještě ne tak dávných.
A jak se k Rimini pojí jméno Federica Felliniho? Známý filmový režisér se zde narodil a v rodném Rimini často točil. Odehrává se zde například autobiografický Amarcord. Obzvlášť rád měl rybářskou čtvrť, kde je na každém domku domovní znamení se jménem rybáře i jeho loďky…

V Rimini jsem byla zatím dvakrát, ale nějak nepochybuji, že i na potřetí bych si zde našla něco zajímavého k vidění. Kdyby nic jiného, pak některé pouliční vystoupení, která se nabízejí v množství větším než velkém… 


 Rimini. Ulička u centra.

Rimini. U luxusních krámů.

 Rimini. Augustův vítězný oblouk.

 Rimini. Amfiteátr.

 Rimini. Rybářská čtvrť. Domovní znamení.

 Rimini. Rybářská čtvrť.

 Rimini. Rybářská čtvrť.

 Rimini. Il Tempio Malatestiano.

 Rimini. Carlo Tedeschi. Patto di Luce.

Rimini. Opera. Vybombardovaný zadní trakt.
Zdroj fotografií: Autorka blogu

Žádné komentáře:

Okomentovat