STRÁNKY KNIŽNÍ SÉRIE MEČ A...

STRÁNKY KNIŽNÍ SÉRIE MEČ A...
Informace o knížkách

neděle 4. srpna 2013

XI. MEZINÁRODNÍ SKLÁŘSKÉ SYMPOZIUM IGS NOVÝ BOR 2012

            Horko už od rána nás postavilo před otázku, co s načatým dnem… K večeru jsme chtěli vyrazit na kola (až se „ochladí“), rozhodli jsme se tedy, že ráno zušlechtíme ducha. Volba padla na Uměleckoprůmyslové muzeum a XI. mezinárodní sklářské sympozium IGS Nový Bor.
            Na výstavě se sešly hned čtyři generace umělců věnujících se sklářství. Od umělců, kteří se sklu věnují dlouhá léta až po studenty, kteří stojí teprve na začátku své kariéry. Zastoupena je samozřejmě Česká republika, ale také např. Japonsko, Čína, Mexiko, Rusko, Nizozemsko, Izrael, Německo a další země.
            Někdo si spojuje sklo s přídavným jménem chladné. Nikdy jsem je takhle nevnímala, takže veškeré výstavy s ním spojené jsou pro mě kouzelné. Užívám si různé techniky, barevné škály, které někdy dokážou téměř vyrazit dech. V Uměleckoprůmyslovém muzeu je k vidění opravdu mnohé, včetně toho, jak si nizozemský student představuje českého Jožina z bažin J.

            Představovaná kolekce vznikla ve sklárnách v Novém Boru a jeho okolí na podzim loňského roku. Výstava začala 16.5.2013 a končí 18.8.2013. Protože jsem zatím nikde nenašla zmínku o jejím prodloužení, případní zájemci o zhlédnutí si budou muset pospíšit, protože konec je už opravdu blízko… Pro ty, kteří už nestihnou, alespoň pár fotek. 

Jožin z bažin :-)
Zdroj fotografií: autorka blogu

Žádné komentáře:

Okomentovat