STRÁNKY KNIŽNÍ SÉRIE MEČ A...

STRÁNKY KNIŽNÍ SÉRIE MEČ A...
Informace o knížkách

neděle 22. září 2013

KOUZLO BAREV

V poslední době jsem na mnoha výstavách měla pocit, že hlavním cílem umělcovým je buď šokovat, nebo okatě dávat najevo, jak právě on je jedinečný a ostatní mu nesahají ani po kotníky (čímž – alespoň pro mě – je jedinečnost odsunuta kamsi daleko za na odiv vystavovanou sebestřednost). O to víc mne potěšila výstava maleb a ilustrací malířky Věry Tataro, která až do 30. září probíhá ve Chvalské tvrzi v Horních Počernicích.
Před návštěvníkem se prostřednictvím obrazů otevírá půvabný až snový barevný svět, jehož škála nálad se pohybuje od těch radostných a hravých až po zadumané a melancholické. Ne, obrazy nešokují, ale dávají tomu, kdo se na ně dívá, prostor pro jeho vlastní fantazii a probouzejí chuť a zvědavost posunout se k dalšímu v řadě.
Celou výstavu si užijí nejen dospělí, ale i děti, kterým budou obrazy blízké barevností i tématy.  A určitě i tím, že výstava má tu „správnou“ délku, která dětského návštěvníka nepřesytí, ale dovolí mu obrazy si skutečně vychutnat.

Věra Tataro je pražská malířka a ilustrátorka, která často využívá techniku akrylových barev na plátně. Věnuje se i „vytrhávaným obrazům“, které jsou pro ni typické. Kdo by se o ní chtěl dozvědět víc, může navštívit tyto její STRÁNKY.


Zdroj fotografií: autorka blogu

1 komentář:

  1. Takt o ještě stihnu, ukrátím si čas při čekání na konec tréninku naší mladé :-).

    Díky

    I.

    OdpovědětVymazat