STRÁNKY KNIŽNÍ SÉRIE MEČ A...

STRÁNKY KNIŽNÍ SÉRIE MEČ A...
Informace o knížkách

středa 16. října 2013

VĚDCI TVRDÍ...

Vědci tvrdí. Radí. Doporučují. Den co den, na každém myslitelném i nemyslitelném serveru. Ranní káva už by mi snad přišla až o cosi ochuzená, kdybych u ní nenarazila na „tvrdící“ či „doporučující“ článek. Záběr je široký – od té nejvhodnější stravy po to, jak správně okouzlit muže na první pohled (což už mi je po dvaceti letech manželství tak trošku k ničemu J, ale co by si člověk nepočetl, co měl dělat vlastně úplně jinak).
Co se ovšem nedozvíte nikdy, je to, kdo se za pojmem vědci skrývá nebo kde se skrývá. „Skupina vědců“ je pojem už téměř mytický. Občas autor článku poodhrne roušku tajemství a dozvíme se, že“britští vědci“ či „američtí vědci“, zcela výjimečně „australští“, ale ti už asi tak pilně nepracují.
Podle témat i výsledků, často tak obecných, že bych je dala dohromady i já, nevědec, jde ale usuzovat na jednotnou specializaci, za kterou se Nobelova cena neuděluje, ale možná by mohla. Za zpracování témat jejich užitečnost pro život jako takový je v naprosté většině případů zcela nulová. Často ale pobaví, což se v dnešní době určitě cení. Kdo by se rád nedozvěděl třeba to, jaký vliv na jeho chování má skutečnost, že si oblíbil tu či onu barvu spodního prádla? Nebo to, jak se má správně hádat? Nebo co o jeho charakteru vypovídá oblíbený druh kávy (v mém případě asi o nevyhraněnosti, protože nejsem zatvrzelým pijanem jediného druhu, ale tento typ v článku kupodivu nebyl J )?

„Skupina vědců tvrdí“ prostě už tak nějak patří k mému rannímu rozjezdu, i když mi ještě nesdělila nic, podle čeho bych snad chtěla postupovat. Ale možná to máte jinak a pak s tipy sem J!

Zdroj fotografie: cz.123rf.com

Žádné komentáře:

Okomentovat