STRÁNKY KNIŽNÍ SÉRIE MEČ A...

STRÁNKY KNIŽNÍ SÉRIE MEČ A...
Informace o knížkách

úterý 24. června 2014

ZVONÍTKA, ZVONEČKY A ZVONKY U SV. ŠIMONA A JUDY

            Dělat cokoli s dětmi a mládeží je náročné. Dělat určitou, konkrétní činnost skutečně dobře. A dělat ji na mimořádné úrovni a navíc ještě tak, že zúčastněné děti – úplně malé i ty už trochu „poporostlé“ – si danou činnost skutečně užívají, to se už rovná malému zázraku J.
Jedním z takových „malých zázraků“ je i fungování Sborového studia Zvoneček, které vzniklo v září 1996 v Hudební škole hlavního města Prahy. V dnešní době má sborové studio tři oddělení. Koncertní Zvonky a dvě přípravná oddělení Zvonítka a Zvonečky. Celkem 210 dětí a mladých lidí od zhruba čtyř do dvaceti pěti let...
Celé sborové studio funguje pod taktovkou sbormistryně Jarmily Novenkové. Sama vystudovala na ostravské konzervatoři klavír, ale od mala se také věnovala právě sborovému zpěvu, a tak nakonec dostal přednost právě ten. Což bylo pro sborový zpěv v Čechách a na Moravě určitě jen dobře.
Do Prahy přišla právě v roce 1996, aby založila zmiňované Sborové studio Zvoneček. Ten postupně rozšířila do dnešní podoby. K té dnešní podobě patří i komorní sbor Abbellimento, složený převážně z nejstarších členek souboru. Za dobu svojí činnosti získalo sborové studio řadu ocenění včetně ocenění za sbormistrovskou práci na mezinárodní soutěži v Riva del Garda.
Letošní sezónu sborové studio ukončilo koncertem všech svých oddělení v pražském Kostele sv. Šimona a Judy. Prostory kostela nejsou nijak malé, takže pro všechny dětské zpěváky – a pro ty nejmenší především – bylo zážitkem už to, před jakým množstvím lidí zpívali. Ovšem troška nervozity neškodí, a tak byla atmosféra úžasná od samého začátku, kdy svoje skladby odzpívala nejmladší Zvonítka.
Prostřední Zvoneček, jakýsi přechod od Zvonítek ke koncertním Zvonkům, určitě mnohé přítomné překvapil obtížností skladeb i nasazením každého jednoho z členů.
Zvonky a Abbellimento už znamenaly zážitek na úrovni vpravdě profesionální. Nikdo v kostele pravděpodobně nepochyboval, že jsou kandidáty na mnoho dalších cen a ocenění...

V průběhu roku probíhají nejrůznější koncerty Zvonků i Abbellimenta, další hromadný koncert pak ve vánočním čase v Rudolfinu. Ostatně každý, kdo by měl zájem o podrobnosti, najde je ZDE. Krásný zážitek je zaručen...
 Zvonítka

 Zvonítka

 Pomoc nejmladším z pódia

 Zvonky

 Zvoneček

Abbellimento

Zdroj fotografií: autorka blogu

Žádné komentáře:

Okomentovat