STRÁNKY KNIŽNÍ SÉRIE MEČ A...

STRÁNKY KNIŽNÍ SÉRIE MEČ A...
Informace o knížkách

úterý 7. dubna 2015

JO NESBØ – POLICIE - RECENZE


Desátý díl série s Harry Holem je prý poslední. O to větší očekávání samozřejmě vzbuzuje. Všechno by se mělo nějak uzavřít: Harryho osud, osud lidí jemu blízkých i těch, které si raději drží hodně daleko od těla.
Sama jsem byla především zvědavá, jestli mě Nesbø dokáže do děje vtáhnout snáze a trvaleji než u dílů předchozích – ani Levhart ani Přízrak se mými favority v rámci celé série nestaly (těmi bezkonkurenčně zůstávají Sněhulák, Švábi a Červenka). A samotnou mne potěšilo, že tentokrát jsem si příběh zase užívala od první do poslední stránky.
Začátek thrilleru Policie je sice poněkud zvláštní, hlavní hrdina je v něm oním nepřehlédnutelným nepřítomným. Jeho kolegové – či spíš bývalí kolegové – stojí před případem, o kterém od samého začátku vědí, že k jeho vyřešení by potřebovali právě Harryho... Otázkou je, jestli to bude možné...
Kromě případu, ze kterého tentokrát skutečně doslova mrazí, Nesbø nezapomíná ani na tématiku korupce v řadách policie. Opět se objevuje postava Mikaela Bellmana, raketově stoupajícího po profesním i společenském žebříčku. Doslova za jakoukoli cenu. Také jeho osud dozná v Policii zásadních změn.
Jestli je Policie skutečně poslední knihou s Harry Holem v hlavní roli, to bude muset na posledních stránkách zvážit každý sám. Můj názor je ten, že by mne nepřekvapilo, kdyby se Harry znovu objevil... klidně po delší pauze... Pořád ještě jsou v jeho životě věci, které by možná dořešit měl...

Kniha vychází v nakladatelství Kniha Zlín

Zdroj fotografie: knihazlin.cz

1 komentář: